Dyrektor Handlowy

Zobacz wszystkie ogłoszenia Hr.pl
Lokalizacje: śląsk

Opis stanowiska:
• Sprzedaż maszyn, urządzeń i linii technologicznych dla przemysłu spożywczego.
• Przygotowywanie i odpowiedzialność za realizację strategii marketingowej w celu rozwoju rynku i produkcji.
• Rozwój sprzedaży w różnych kanałach, dywersyfikacja sprzedaży na rynkach pokrewnych.
• Ustalanie, podejmowanie i realizacja działań zmierzających do maksymalizowania wyników sprzedaży.
• Przygotowanie budżetu dla działu handlowego obejmującego zarówno przychody ze sprzedaży jaki i koszty w podziale na rynki, grupy asortymentowe, produkty i usługi.
• Pozyskiwanie nowych kontraktów/projektów handlowych na rynku krajowym oraz zagranicznym.
• Utrzymywanie i budowanie relacji z dotychczasowymi partnerami handlowymi.
• Efektywne zarządzanie działem handlowym i realizowanie przyjętych planów sprzedażowych, w szczególności rozwój umiejętności, kompetencji oraz motywacji poszczególnych pracowników Działu Handlowego.
• Wdrażanie i dbanie o wysokie standardy obsługi klienta.
• Monitorowanie i analiza danych rynkowych.
• Przygotowywanie raportów i zestawień z powierzonych zadań oraz ścisła współpraca z zarządem spółki.
• Gotowość do podróży służbowych.

Wymagania:
• Min. 4 lata doświadczenia na stanowisku kierownika lub dyrektora handlowego.
• Doświadczenie w negocjacjach handlowych dotyczących procesu budowy kanału sprzedażowego (umowy z pośrednikami handlowymi) jak również doświadczenie w bezpośredniej sprzedaży B2B.
• Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym.
• Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjna i negocjacyjne.
• Umiejętność identyfikacji potrzeb klienta/rynku jak również podległego zespołu.
• Prawo jazdy kat. B.
• Otwartość, kreatywność, stanowczość.
• Umiejętność analizy i interpretacji danych oraz przekształcania ich w wiedzę rynkową.

Mile widziane:
• Dobra znajomość technologii procesowej w przemyśle spożywczym.
• Znajomość branży przetwórstwa spożywczego.
• Znajomość formalno - prawnych aspektów dotyczących produktów mięsnych oraz spożywczych.
• Wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub inżynierskie).
• Znajomość języka rosyjskiego.

Firma oferuje:
• Zatrudnienie w formie kontraktu menedżerskiego.
• Atrakcyjne wynagrodzenie.
• Narzędzia pracy: samochód służbowy, telefon, komputer.
• Możliwość realnego wpływania na rozwój firmy.
Typ: Dam pracę
Cena:
Kontakt:
Human Resources Poland
Telefon:
Katowice
Śląskie
E-mail: rekrutacje@hr.pl
Data dodania: 2017-01-17

Szukaj w Bazie Firm

Porady