Technologie przemysłu mięsnego

Baza Firm - Przemysł mięsny


AWEX - producent wędlin i smalcu

AWEX - producent wędlin i smalcu

Adres (ulica): Górna 25
Kod Pocztowy: 25-415
Miasto: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
handlowy@awex.pl
http://awex.pl
Tel: 413072828
NIP: 657-19-54-339
Opis Firmy: Firma „AWEX” powstała w 1996 roku w Kielcach jako spółka cywilna, którą założyło trzech wspólników: Piotr Król, Robert Sidło i Andrzej Grudzień. W celu zbudowania przedsiębiorstwa o nowoczesnej technologii produkcji, zakupiono linię do ciągłego wytopu tłuszczu oraz linię do ciągłego schładzania. Urządzenia te, wyprodukowane przez duńską firmę „ALFA - LAVAL”, charakteryzują się dużo większą wydajnością niż urządzenia do tradycyjnego przerobu tłuszczów zwierzęch. W kwietniu 2004 roku AWEX s.c. została przekształcona w spółę jawną. Od sierpnia 2001 zakład rozpoczął produkcję smalcu wieprzowego, stopniowo rozszerzając produkcję o smalce smakowe.
We wrześniu 2011r. uruchomiony został zakład przetwórstwa mięsnego, który kontynuuje tradycje powstałego na początku lat 90-tych zakładu masarskiego ,,AVEX". Nie tylko nasze receptury i tradycyjny sposób wytwarzania wędlin pozostały niezmienne - do nowej firmy przeszedł z nami także nasz doświadczony zespół masarzy.

Zasięg działalności: Cała Polska
Opis działalności: "AWEX"sp.j. - jest przedsiębiorstwem, w którego zakładach produkcyjnych, wyposażonych w nowoczesne urządzenia i maszyny, wyrabiane są wędliny i wytapiany jest smalec, zgodnie z najlepszymi tradycyjnymi recepturami, inspirowanymi staropolskimi przepisami. Dzięki temu, że udało nam się połączyć tradycję i nowoczesność, nasze wyroby charakteryzują się niepowtarzalnym "swojskim" smakiem i unikalnym aromatem. Uzyskujemy ten efekt stosując w procesie wyrobu wędlin tradycyjne komory wędzarnicze oraz używając do wędzenia wyłącznie naturalny dym z mieszanki drewna liściastego.
Godziny otwarcia: 7-15

  

Szukaj w Bazie Firm

Porady