Nowe technologie

systemy dla zakładów mięsnych - branży mięsnejNowoczesne systemy ERP dla branży mięsnej

Nowoczesne systemy wspierające zarządzanie są niezbędne w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem mięsnym. Produkcja wyrobów mięsnych wymaga ciągłej kontroli na wszystkich etapach.
System oferowany przez poznańską firmę Graphcom doskonale sprosta wyzwaniom, jakie niesie ze sobą specyfika branży, a także kompleksowo wesprze zarządzanie wszystkimi obszarami aktywności przedsiębiorstwa.

Comarch ERP XL pozwala na kompleksowe zarządzanie procesem produkcyjnym. Cała dostępna baza produkcyjna podlega rejestracji w systemie, rejestrowane są również technologie produkcyjne i receptury.
Technologia może odzwierciedlać nawet bardzo skomplikowane procesy, od rozbioru mięsa, poprzez dodawanie komponentów i obróbkę termiczną. Użytkownik ma również możliwość umieszczania w technologii informacji pomocniczych, dodatkowo usprawniających produkcję. W procesie tworzenia harmonogramu produkcji pod uwagę brane są dostępne zasoby (ilość pracowników, maszyn) dzięki czemu przedsiębiorstwo optymalnie wykorzystuje środki produkcji.Specyfika branży mięsnej wymaga przestrzegania rygorystycznych norm bezpieczeństwa dotyczących produkcji i przechowywania wyrobów. Comarch ERP XL zapewniam zgodność ze standardami ISO i HACCP.
Dzięki systemowi możliwe jest odtworzenie ścieżki każdego produktu, począwszy od wykorzystanych komponentów po wyrób finalny (tzw. traceability). Przykładowo, za pomocą systemu można dotrzeć do numeru stada, z jakiego pochodziło mięso użyte do produkcji konkretnej partii szynek.
Przy produkcji wyrobów mięsnych istotne jest odzwierciedlenie zmian wagi mięsa/produktu. Z tego względu Comarch ERP XL został zintegrowany z systemem obsługującym wagi elektroniczne. Oprogramowanie ściśle współpracuje także z czytnikami kodów kreskowych i etykieciarkami.

W branży mięsnej wykorzystanie znajdą również takie funkcjonalności, jak:

 • Efektywne zarządzanie zasobami magazynowymi – wspieranie decyzji zakupowych;
 • Wsparcie procesów sprzedaży:
 • Natychmiastowa informacja o terminach dostępności wyrobów;
 • Sprzedaż produktów paczkowanych i wagowych;
 • Zarządzanie płynnością finansową firmy – kontrola rentowności wyrobów, kontrola spływu należności;
 • Rejestracja i realizacja kontraktów – również obsługa skupu i uboju;
 • Wielostopniowy proces kontroli cen minimalnych i limitów kredytowych;
 • Praca w trybie 24h na dobę (dokumenty zazwyczaj wystawiane są w porze nocnej).Bogata funkcjonalność systemu wspiera budowanie silnej, prężnie działającej firmy. Decydując się na zakup oprogramowania oferowanego przez Graphcom, firma z branży mięsnej zyskuje:

 • Automatyzację powtarzalnych procesów biznesowych;
 • Wsparcie kalkulacji wyrobów – świadome kreowanie polityki cenowej,
 • Wsparcie procesów transportu;
 • Kontrolę wydajności  pracy, prowadzącą do jej poprawy;
 • Obsługę struktur rozproszonych (firmy wielozakładowe i własne sklepy);
 • Obsługę klientów (również zagranicznych) poprzez elektroniczne platformy wymiany dokumentów;


Zakup systemu to inwestycja, od której należy oczekiwać zwrotu. Firma Graphcom jest w stanie precyzyjnie określić czas zwrotu z inwestycji (ROI), a także wskazać jakiego rzędu korzyści i oszczędności przedsiębiorstwo może wygenerować. Specyfika metodyki, a także doświadczenie firmy pozwalają prognozować, że zwrot z inwestycji nie powinien przekraczać 24 miesięcy. Co więcej Graphcom w ramach gwarancji czasu zwrotu z inwestycji jest gotowy zaryzykować znaczną część swojego wynagrodzenia.

Graphcom Sp. z o.o. specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.

 

Więcej informacji branżowych na www.graphcom.pl

Porady