Technologie przemysłu mięsnego

Nasze portale

Nowe technologie

Trwa montaż nowoczesnej linii uboju i dzielenia oraz budowa mroźni, hali konfekcjonowania i magazynów na terenie zakładu Drobimexu w Szczecinie Dąbiu. Prace prowadzone są w ramach drugiego etapu największej w historii firmy inwestycji, której łączna wartość wynosi ok. 120 mln zł. Mimo robót związanych z modernizacją szczecińskiego zakładu Drobimex stale zwiększa produkcję i rozszerza asortyment swoich wyrobów. W tegorocznym sezonie grillowym na rynek trafiły dwa nowe produkty - bezglutenowe kiełbaski grillowe Gyros i Curry.

Po otworzeniu we wrześniu ubiegłego roku nowej hali wyposażonej w najnowocześniejszą w Polsce linię technologiczną schładzania kurcząt, Drobimex kontynuuje II etap inwestycji w zakładzie w Szczecinie Dąbiu.  Obecnie montowana jest nowa linia uboju i dzielenia. Równolegle trwa także budowa mroźni oraz hali konfekcji i magazynowania wraz ze specjalistycznymi stacjami dokującymi, co pozwoli firmie unowocześnić dalsze etapy produkcji i zmodernizować system ekspedycji produktów. Po zakończeniu prac, które planowane jest na wrzesień bieżącego roku, powierzchnia zakładu powiększy się o kolejne 3 tysiące m kw. Inwestycja pozwoli firmie zwiększyć ubój z obecnych ok. 100 tysięcy sztuk na dobę do ok. 180 tysięcy sztuk w przyszłości, a jej łączna wartość wynosi ok. 120 mln zł.

"To inwestycja w jakość, inwestycja, która jest oknem na świat. Wymaga wiele wysiłku i nakładów finansowych, ale dzięki temu Drobimex będzie miał najnowocześniejsze technologie spośród dostępnych obecnie na rynku" – mówi Klaus Roppel, prezes Drobimexu.

Wiosną ubiegłego roku Drobimex otworzył także nową halę produkcyjną w Goleniowie, którą wyposażono w najnowocześniejszą w Polsce linię plasterkowania i pakowania wędlin oraz magazyn produktów gotowych. Po rozbudowie całkowita powierzchnia goleniowskiego zakładu produkcyjnego Drobimexu zwiększyła się o ok. 3 tysiące m kw. i wynosi obecnie ponad 8 tysięcy m kw. Dzięki inwestycji produkcja wyrobów plastrowanych wzrosła już o 30% i nadal rośnie.

Pomimo trwających prac budowlanych Drobimex sukcesywnie zwiększa produkcję i wprowadza na rynek nowe produkty. Tegoroczną ofertę grillową wzbogacono o 2 kolejne wyroby – bezglutenowe kiełbaski Gyros i Curry – zwiększając ogólny asortyment grillowy z 19 do 21 produktów oraz gamę produktów bezglutenowych na grilla z 2 do 4. W tym sezonie Drobimex unowocześnił także szatę graficzną produktów grillowych, wprowadzając spójne opakowania dla wszystkich wyrobów.

Liczne inwestycje w unowocześnianie zakładów pozwalają firmie wzmacniać pozycję producenta na rynku polskim oraz dostawcy na rynku europejskim. Obecnie na rynku dostępnych ok. 80 rodzajów wędlin, których miesięczna sprzedaż wynosi ok. tysiąca ton, a także urozmaicony asortyment mięsa, którego miesięczna sprzedaż wynosi ok. 2600 ton. Drobimex sprzedaje swoje wyroby w całej Polsce poprzez największe sieci handlowe oraz sieci lokalne i małe sklepy. Ok. 20% sprzedaży stanowi eksport do takich krajów jak m.in. Anglia, Francja, Niemcy, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Słowacja, Węgry, Azerbejdżan.

Powiązane tematycznie artykuły:

Portal Masarnie, Zakłady mięsne, wyposażenie zaopatrzenie masarni, ubojnie, sklepy mięsne, katalog firm, przemysł mięsny, mięso, wędliny, drób Portal Masarnie, Zakłady mięsne, wyposażenie zaopatrzenie masarni, ubojnie, sklepy mięsne, katalog firm, przemysł mięsny, mięso, wędliny, drób