Wiadomości branży mięsnej

wędliny pmbOryginalne smaki wędlin produkowanych tradycyjnymi metodami. Kolejna nowość oraz propozycja dla tych, którzy lubią próbować różnych oryginalnych smaków i cenią wędliny produkowane tradycyjnymi metodami.

Skrzynka wędlin - to mix plasterkowanych wędlin długo dojrzewających firmy PMB zawierający po 8 tacek ( po 90 g) czterech rodzajów cieniutko pokrojonych luksusowych kresowych wędlin: kindziuka, pastrurmy, kumpiaka i boczku.
Kindziuk - Król Polskich Wędlin
Legenda oryginalnego Kindziuka sięga prastarych dziejów. Wytwarzany dzięki tradycyjnym recepturom jest od pokoleń synonimem wykwintnego smaku. Teraz i Ty możesz delektować się wytwornym smakiem i aromatem prawdziwego Kindziuka. Kindziuk to wędzonka, szynka długo dojrzewająca.

Pastrurma - Powrót Legendy

Pasturma to naturalna, surowo dojrzewająca polędwica doprawiona przyprawami wzorowanymi na tatarskich mieszankach ziół. Pojawiła się w Polsce wraz z najazdem wojsk Czyngis-chana. Zafascynowała naszych przodków i wplotła się w kulinarne tradycje polskich kresów. Dziś jest produkowana z wieprzowiny.

 

Kumpiak - Sekret Podlaskich Mistrzów

Kumpiak jest od kilku stuleci jednym z największych kulinarnych skarbów Podlasia. Ta wspaniała szynka wieprzowa przygotowywana jest dzięki recepturom naszych pradziadów. Tak jak przed wiekami, oryginalny Kumpiak z PMB cieszy dziś podniebienia prawdziwych, wyrafinowanych smakoszy.

 

Boczek - Długodojrzewający

Wędliny długodojrzewające to jedne z najlepszych, najbardziej cenionych przez koneserów wędlin na świecie. Historia tych wędlin sięga prawie tysiąca lat, a na ziemie polskie dotarły na przełomie XI - XII wieku. Najlepiej smakują w postaci bardzo cienkich, wręcz przezroczystych plastrów.

Cały komplet (32 tacki) kosztuje 169 zł. Można też kupić pojedyncze tacki w cenie po 6,59 zł za sztuke.

Ilość sztuk w skrzynce - po 8 każdego asortymentu, na palecie 60 skrzynek, na jednej warstwie - 10 skrzynek.

Szczegóły: www.pmb.com.pl

Porady