Nowe technologie

mieszarka do mięsa

Mieszarka do mieszania mięsa to niezawodne urządzenie, które pozwala uzyskać produkt o bardzo cenionych walorach smakowych.

 

Czym jest miesiarka do mięsa?

Miesiarka do mięsa, określana także jako mieszarka, to nic innego jak urządzenie gastronomiczne, które służy do przygotowywania dań mięsnych oraz farszów. Profesjonalny sprzęt stosuje się każdego dnia w lokalach gastronomicznych, sklepach mięsnych czy punktach sprzedaży mięsa w marketach wielkopowierzchniowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje mieszarek, takie jak:

  • ręczna mieszarka do mięsa;
  • mieszarka do mięsa elektryczna.

Pierwsze z tych urządzeń działa bez prądu i jest zasilane wyłącznie siłą rąk. Ręczny napęd to bardzo prosta konstrukcja, która nie zawiera żadnych skomplikowanych elementów. Jest również bardzo łatwa w obsłudze. Mieszarka ręczna należy również do tańszych sprzętów tego rodzaju. Z kolei mięsiarka elektryczna musi być podłączona do źródła elektryczności – w tym przypadku wystarczy podłączenie do standardowego gniazdka. Jednocześnie takie urządzenie wymaga mniejszego udziału człowieka w procesie mieszania, co pozwala pracownikom zaoszczędzić nieco czasu i energii, zwłaszcza w sklepach mięsnych czy firmach cateringowych, gdzie często miesza się duże ilości mięsa.

Jakie zalety ma mieszarka do mieszania mięsa?

Mieszarka do mięsa domowej roboty sprawia, że przygotowanie farszu i dań mięsnych jest niezwykle proste i szybkie. Zarówno urządzenie ręczne, jak i mieszarka do mięsa z silnikiem usprawniają pracę pracowników i pozwalają tworzyć domowe wyroby w dużych ilościach, które cechują się znakomitymi walorami smakowymi. Warto zrezygnować z przetworzonych produktów, które są pełne chemicznych i szkodliwych substancji i postawić na farsz oraz potrawy o domowym smaku. Miejsca, w którym samodzielnie przygotowuje się dania i dodatki z mięsa cieszą się dużą popularnością i klienci częściej do nich wracają. Co ważne, podczas samodzielnego przygotowywania takich potraw, można mieć pewność, co znajduje się w ich środku i że są one w pełni zdrowe. Mieszarka do mięsa domowej roboty to urządzenie funkcjonalne, komfortowe w użyciu i niezwykle bezpieczne. Takie urządzenia pozwalają w krótkim czasie uzyskać pożądany produkt, ale warto wspomnieć również o materiale, z którego się je wykonuje. Zarówno mieszarka do mięsa z silnikiem, jak i sprzęt ręczny produkowane są ze stali nierdzewnej – materiał ten jest bardzo wytrzymały i gwarantuje niezawodność przez długi czas. Stal jest odporna na wiele czynników zewnętrznych, takich jak uszkodzenia mechaniczne czy niektóre substancje chemiczne. Ponadto nie osadza się na niej kurz i jest łatwa w czyszczeniu, co tylko ułatwia pracę w lokalu gastronomicznym czy w sklepie.

Ręczna mieszarka do mięsa

Ręczna mieszarka do mięsa do produkt „zasilany” siłą ludzkich mięśni. Na rynku można znaleźć różne urządzenia tego typu. Do najbardziej pojemnych zalicza się takie rozwiązania jak mieszarka do mięsa 30l. Zwykle posiada ona jedną oś z mieszadłami, ale większe modele mogą mieć dwie, dzięki czemu mogą mieszać dokładniej większą ilość mięsa.

Mieszarka do mięsa elektryczna

Mieszarka do mięsa z silnikiem ma o wiele większą pojemność od ręcznej. Warto ją więc stosować tam, gdzie przygotowuje się ogromne ilości mięsa i farszu do różnych potraw. Na rynku można znaleźć m.in. takie modele jak mieszarka do mięsa 50l elektryczna. Dostępne są urządzenia, których pojemność wynosi nawet 250l. Mieszarka do mięsa elektryczna jest zasilana prądem i nierzadko znajduje się na kółkach, które pozwalają transportować ją w inne miejsca bez wysiłku.

Mieszarki ze stałą dzieżą

Stała dzież to nic innego jak misa, której nie da się wychylić. Urządzenia tego rodzaju są bardzo stabilne i sprawdzają się znakomicie do wyrabiania mięsa, ale i np. ciast. W sprzedaży można znaleźć ze stałą dzieżą takie urządzenia jak mieszarka do mięsa 30l. Może to być zarówno sprzęt ręczny, jak i elektryczny.

Mieszarki z wychylną dzieżą

Dostępne w sprzedaży są także takie urządzenia jak mieszarka do mięsa 50l elektryczna z wychylną dzieżą. Ruchomy pojemnik pozwala łatwiej wydobyć zawartość, ale i pozwala szybciej umyć ogromne urządzenie. Tego typu mieszarki mogą być dodatkowo wyposażone w mieszadła płaskie, spiralne, planetarne czy w haki, które ułatwiają przygotowywanie nie tylko mięsa, ale i różnego rodzaju ciast.

Porady