Nowe technologie

odkostnienie wieprzowych przodków maszyny do mięsa

DeboFlex jest nowym, elastycznym, opartym na systemie zawieszania, rozwiązaniem firmy Marel do odkostniania wieprzowych przodków. Ten przełomowy system logistyczny sprawia, iż odkostnianie oraz cięcie wieprzowiny jest prostsze i wydajniejsze.

Obecne technologie trybowania wieprzowiny opierają się głównie na liniach przepływowych, gdzie produkty są transportowane i przetwarzane na pasie swobodnie i czasami chaotycznie. Większa część czasu spędzonego na odkostnianiu, w systemie linii przepływowej, jest obecnie wydatkowana na ciągłe obracanie i przesuwanie produktów

. Deboflex znacznie ten czas redukuje, głównie dzięki usprawnieniu tego procesu, wpływając tym samym na zwiększenie rzeczywistego czasu cięcia.

Większy uzysk

DeboFlex upraszcza wykonywanie wszelkich czynności w procesie odkostniania, tj. wiszące, wykrawanie karkówki, usuwanie kości, skórowanie, odtłuszczenie i w zależności od specyfikacji - cięcie golonki. Te nowe, zoptymalizowane schematy cięcia przyczyniają się do poprawy uzysków, ponieważ operatorzy skupiają się na ich podstawowym zadaniu - cięciu - i nie muszą wykonywać wielu operacji na tym samym przodku.

Sprawniejsza logistyka

Z systemem DeboFlex przepływ produktów odbywa się w bardzo sprawny sposób. Przenoszone są one bowiem poprzez linię transportu na wisząco od jednego do drugiego procesu. Wynikiem tego jest większa wydajność linii, mniej pracy ręcznej, wyspecjalizowane, a przez to bardziej efektywne wykonywanie codziennych czynności operatora.

Szybszy czas przetwarzania

Sprawniejsza logistyka automatycznie skraca czas przetwarzania. Ta niezaprzeczalnie ogromna zaleta w procesie odkostniania zmniejsza obsługę ręczną i wydłużą trwałość produktu.

Zoptymalizowane środowisko pracy

DeboFlex jest elastycznym systemem i z łatwością można go dostosować do układu fabryki. Zaletą tej cechy jest poprawa środowiska pracy, mniej stresu oraz skaleczeń. System jest zarówno ergonomiczny, jak i higieniczny.

Compaxo Meat

Pierwszą firmą, która zainstalowała DeboFlex jest Compaxo Meat Ltd w z Evenaar, Holandia. W rzeźni Compaxo, kunszt idzie w parze z najnowszymi technologiami i nauką, a DeboFlex całkowicie wpasowuje się w tę filozofię. Menno van der post, Dyrektor Produkcji, natychmiast zaadoptował nowy sposób pracy.

"Jesteśmy zadowoleni z DeboFlexa. Elastyczność i prosta logistyka systemu są niesamowite".

DeboFlex oferuje wiele korzyści Compaxo, jak Menno wyjaśnia:

"Ciągle widzimy nowe korzyści. Wydajność na Sali produkcyjnej wzrosła, transport produktów stał się prostszy, proces cięcia także, a liczba bakterii zmalała. I to tylko kilka miesięcy po instalacji".

 

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o produkcie, prosimy o kontakt: piotr.halemba(at)marel.com

Porady