Technologie przemysłu mięsnego

Nasze portale

Wiadomości branży mięsnej

Firma Drobimex została wyróżniona w konkursie „Busole Biznesu 2013”

Zwiększanie sprzedaży, wprowadzanie na rynek nowych produktów i inwestycje w unowocześnianie zakładów produkcyjnych - dzięki tym działaniom Drobimex jest jednym z największych i najbardziej uznanych producentów mięsa i wędlin drobiowych w Polsce. Potwierdzają to liczne nagrody, w tym przyznane przez Prezydenta Szczecina wyróżnienie w konkursie gospodarczym „Busole Biznesu 2013” w kategorii „Firma roku”.

W ostatnich latach Drobimex przeprowadził liczne inwestycje w modernizację zakładów produkcyjnych i optymalizację procesów technologicznych o łącznej wartości ok. 20 mln zł.

W zakładzie drobiarskim w Dąbiu zainstalowano zaawansowane technologicznie linie do filetowania kurcząt. Wprowadzono również nowoczesne metody pakowania drobiu i jego elementów” – mówi prezes Drobimexu, Klaus Roppel.  Nowe opakowania gwarantują dłuższy termin przydatności mięsa, a także zmniejszenie procesu utleniania oraz ochronę przed zakażeniami mikrobiologicznymi, zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

W ciągu najbliższych lat zainwestujemy kolejne 40 mln zł m.in. w nowoczesny system schładzania kurcząt, zwiększenie bazy magazynowej i w unowocześnienie sytemu ekspedycji mięsa” – dodaje Roppel. Wymienione inwestycje mają zwiększyć wydajność uboju kurczą z obecnych 120 tysięcy do 180 tysięcy sztuk na dobę.

Liczne inwestycje w unowocześnianie produkcji pozwalają firmie z powodzeniem konkurować nie tylko na polskim, ale także europejskim rynku. Obecnie Drobimex sprzedaje swoje wyroby w całej Polsce poprzez największe sieci handlowe tj. Lidl, Aldi, Netto, Real, Auchan, Carrefour, Makro, Selgros, Piotr i Paweł, jak również poprzez mniejsze sieci lokalne oraz małe sklepy. Mięsa i wędliny Drobimexu są również eksportowane do wielu krajów Unii Europejskiej - można je kupić w Anglii, Francji, Niemczech, Holandii, Rumunii, Bułgarii, Łotwie oraz w Czechach, Szwajcarii, i na Słowacji, a także w Azerbejdżanie.
Ponadto Drobimex stale wprowadza na rynek nowe produkty. Jako pierwszy zakład produkujący wędliny drobiowe firma stworzyła szeroką gamę produktów bezglutenowych - aż 11 wyrobów uzyskało certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. W 2013 roku wprowadzono także nowy produkt do oferty grillowej – drobiowe kiełbaski przeznaczone specjalnie na grilla. Grillbaski szybko zyskały uznanie konsumentów, a ich sprzedaż w ubiegłorocznym sezonie grillowym osiągnęła aż 65 ton.

Obecnie na rynku dostępnych jest - poza mięsem - ponad 70 rodzajów produktów Drobimexu. Najszybciej rośnie sprzedaż wyrobów plastrowanych, dlatego firma planuje zwiększenie w najbliższych latach ich produkcji z 90 do 300 ton miesięcznie. Corocznie wrasta także sprzedaż mięsa Drobimexu do restauracji KFC – firma dostarcza mięso do sieci KFC nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech, Belgii i Holandii, Anglii i Francji. Pomimo dużego zautomatyzowania produkcji i inwestycji w specjalistyczne maszyny, stan zatrudnienia utrzymuje się na tym samym poziomie. Drobimex zatrudnia dziś ponad 650 pracowników stałych oraz 200 osób zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej.

Tematy:

Porady

Przepisy - Mięso

Portal Masarnie, Zakłady mięsne, wyposażenie zaopatrzenie masarni, ubojnie, sklepy mięsne, katalog firm, przemysł mięsny, mięso, wędliny, drób Portal Masarnie, Zakłady mięsne, wyposażenie zaopatrzenie masarni, ubojnie, sklepy mięsne, katalog firm, przemysł mięsny, mięso, wędliny, drób